Rahvusvähemuste kultuuripäevad toimusid Tallinna Prantsuse Lütseumis ja Inglise Kolledžis
05.12.2015

15., 28. ja 29. oktoobril 2015.a. toimusid Tallinna Prantsuse Lütseumis vene kultuuri päevad (400 osalejat). 15.10.2015 toimus rahvamuusika ansambli „Zlatõje gorõ“ juhi Igor Jermakovi loeng-kontsert vene rahvuslikest muusikainstrumentidest. 28.10.2015 toimus balalaikamängija Ilja Lunini ja kitarrist Aleksandr Peljovini kontsert. 29.10.2015 toimunud ansambli Orthodox Singers vaimuliku muusika kontserti kogunes kuulama üle 200 Prantsuse Lütseumi õpilase eesotsas selle eliitkooli direktoriga. Eriti menukas oli balalaikamängija Ilja Lunini ja kitarrist Aleksandr Peljovini esinemine, eesti õpilastele kõlasid virtuooslikult esitatud vene rahvalaulud ja romansid, samuti ka ülemaailmsed hitid ja populaarsed meloodiad. Peale kõikide ürituste lõppu saadi väga hea tagasiside Prantsuse Lütseumi õpetajatelt, kes aitasid kontserte korraldada.

27. novembril 2015.a. toimus Tallinna Inglise Kolledžis armeenia kultuuri päev. Armeenia helilooja Andranik Kecheki korraldatud suures kontsertprogrammis olid traditsioonilisteks esinejateks viiuldaja Levon Jeremjan ja pianist Vladima Jeremjan, ansambel „Dvin“, kelle liikmed mängivad armeenia rahvapillidel, laulja Erkki Otsman populaarsete lauludega eesti, inglise ja armeenia keeles, samuti Tallinna Armeenia Pühapäevakooli õpilased. Kontsertprogrammi täiendas õnnestunult film Armeeniast ja armeenia kunstniku Aragats Kalatšjani piltide näitus. Armeenia kultuuri päeva üritustest võttis osa üle 150 õpilase Inglise Kolledžist, kes väga soojalt võtsid vastu kõikide artistide esinemise.

Kõik üritused olid organiseeritud Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühingu poolt Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.