Järjekordsed rahvusvähemuste kultuuri päevad toimusid Tallinna ja Tartu eesti õppekeelega koolides
28.12.2017

Vene kultuuri päevad, kus vene keele ja muusika tunnid olid ühendatud Eestis ainukese professionaalse balalaikamängija Ilja Lunini ja kitarrist Aleksandr Peljovini kontserdiga, toimusid kolmes eesti õppekeelega gümnaasiumis: Tallinna Arte Gümnaasiumis (30. oktoobril 2017.a., 200 õpilast), Tallinna Kristiine Gümnaasiumis (2. novembril 2017.a., 80 õpilast) ja Tartu Katoliku Koolis (30. novembril 2017.a., 150 õpilast). Eesti õpilased võtsid kutsutud artiste väga soojalt vastu. Artistid esitasid vene rahvalaule ja romansse, samuti ka maailmakuulsaid hitte ja populaarseid meloodiaid. Kontsertide organiseerimise ja läbiviimise töös osalesid aktiivselt kõigi kolme kooli õpetajad. Peale ürituste lõppu saadi pedagoogidelt väga hea tagasiside. Saadeti tellimusi soovidega korraldada samasuguseid programme ka teistes eesti õppekeelega koolides.

23. novembril 2017.a. organiseeriti Tallinna Püha Johannese Koolis armeenia kultuuri päev (150 õpilast). Suure kontsertprogrammi valmistas ette armeenia helilooja Andranik Kechek. Kontserdil olid traditsioonilisteks esinejateks Margarita Voskanjan rahvuslikel pillidel, laulja Erkki Otsman populaarsete lauludega eesti ja armeenia keeles, samuti ka armeenia pühapäevakooli õpilased. Kontsertprogrammi kaunistas armeenia kunstnike loomingu esitlus.

7. detsembril 2017.a. toimus Tallinna Tehnikagümnaasiumis Kaukaasia rahvaste kultuuri päev (200 õpilast). Ürituse juht oli sama gümnaasiumi õpilane Armani Pogosjan, kes ise käib juba mitu aastat armeenia pühapäevakooli õppetundides. Andranik Kecheki kontsertprogrammis esinesid armeenia ja kabardiini pühapäevakoolide õpilased muusika- ja tantsunumbritega. Margarita Voskanjan demonstreeris eesti õpilastele kuidas kõlavad Kaukaasia rahvaste muusikainstrumendid. Gümnaasiumi aulas oli välja pandud Tallinnas elava armeenia kunstniku Aragats Kalatšjani pildinäitus. Kõikidele kontsertprogrammis esinejatele andis Tallinna Tehnikagümnaasiumi direktor isiklikult üle tänukirjad ja kingitused.

Kõik üritused organiseeris Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.