Pühapäevakoolide laste kaheksas suvelaager korraldati Võsul
25.12.2018

Rahvusvähemuste pühapäevakoolide laste järjekordne suvelaager korraldati Võsu külalistemajas Rannaliiv. Laagri üritused toimusid terve nädala.

Suvelaagri ettevalmistamisest ja läbiviimisest võtsid kõige aktiivsemalt osa aserbaidžaani, armeenia, ingeri, ukraina ja vene pühapäevakoolide õpetajad Tallinnast, Narvast ja Viljandist. Nende hulgas olid Sakina Damirova, Ragsana Xalilova, Alla Matvejeva, Irina Solomatina, Sažida Jalak ja teised. Muusikalise kava eest vastutas suvelaagris armeenlasest professionaalne muusik ja helilooja Andranik Kechek.

Paljud üritused olid pühendatud eri rahvaste kultuuridele: rahvusköökide õhtu, rahvamängude kava; kunstiteadlase Evelina Vedomi loeng pulmakommetest, tantsude meistriklassid, Armeenia filmiõhtu jm.

Suvelaagri kava oli väga sisukas ja mitmekülgne. Sellesse kuulusid kalligraafia meistriklass, mille korraldas Viljandi pühapäevakooli õpetaja Sažida Jalak, armeenlase Ruben Igitkhanyani fotograafia meistriklass, muusika- ja kunstiteraapia, 3D puzzle kokkupanemise võistlus, samuti intellektuaalsed ja muud mängud. Viljandi vene pühapäevakooli õpilane Angela Jelissejev oli laagrist osavõtjatele ette valmistanud ettekande retromoest. Tallinna psühholoog Valentina Skljarova korraldas kaks treeningut: „Väärtuste oksjon“ ja „Stereotüüpide lõhkumine kultuuridevahelises kommunikatsioonis“. Hea ilmaga puhkasid laagrilised Võsu supelrannas, päevitasid, tegid sporti ja suplesid meres. Oma loomingulisi võimeid said pühapäevakoolide lapsed näidata talentide õhtul. Suvelaagri ürituste nädalase kava lõpetas Tallinna teadusteatri efektne tuleetendus.

Suvelaagri korraldas Võsu külalistemajas Rannaliiv Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing koostöös eri linnade pühapäevakoolidega. Tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele oli osavõtt suvelaagrist kõigile tasuta.