Pühapäevakoolide laste üheksas suvelaager korraldati Piusa Ürgoru Puhkekeskuses
12.11.2019

Rahvusvähemuste pühapäevakoolide laste järjekordne suvelaager korraldati Piusa jõe kaldal asuvas puhkekeskuses. Suvelaagri üritused toimusid terve nädala jooksul (13.-19. juulil 2019.a.).

Suvelaagri ettevalmistamisest ja läbiviimisest võtsid kõige aktiivsemalt osa aserbaidžaani, ingeri ja kahe vene pühapäevakooli õpetajad Tallinnast ja Viljandist. Nende hulgas olid Sanam Alijeva, Sakina Damirova, Sažida Jalak ja teised. Muusikaprogrammi eest vastutas suvelaagris armeenlasest professionaalne muusik ja helilooja Andranik Kechek. Kokku osalesid laagris seitsme pühapäevakooli esindajad: aserbaidžaani, armeenia, ingeri, ukraina ja kolmest vene pühapäevakoolist Tallinnas, Viljandis ja Narvas (24 inimest).

Paljud üritused olid pühendatud eri rahvaste kultuuridele: rahvusköögi õhtu, aserbaidžaani köögi toitude valmistamise meistriklass, rahvamängude programm, gutsuuli rahvatantsude meistriklass, üritus „Kultuuri kaleidoskoop“ ja muud.

Suvelaagri kava tervikuna oli väga sisutihe ja mitmekülgne. Sellesse kuulusid ka Viljandi pühapäevakooli õpetaja Sažida Jalaku loeng etiketi ajaloost, aserbaidžaani pühapäevakooli õpetajate läbiviidud muusikaline mäng „Tunne ära meloodia“, armeenia helilooja Andranik Kecheki muusikateraapia „Kutse tangole“ ja muud üritused. Laagri vahetuse jooksul korraldas Tallinna psühholoog Valentina Skljarova lastele meeleoluka seeria erinevatest mängudest: äraarvamismängudest kuni sportlike ja meelelahutuslikeni. Oma loomingulisi võimeid said pühapäevakoolide õpilased näidata talentide õhtul.

Suvelaagri Piusa Ürgoru Puhkekeskuses korraldas Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing koostöös eri linnade pühapäevakoolidega. Tänu EV Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele oli osavõtt suvelaagrist kõigile tasuta.