Õppeseminar „Pühapäevakoolide koostöö lastevanematega“
12.11.2019

19. oktoobril 2019.a. toimus hotellis Radisson Blu Sky Hotel õppeseminar „Pühapäevakoolide koostöö lastevanematega“ (19 osavõtjat 12 pühapäevakoolist: aserbaidžaani, gruusia, ingeri, tatari, 2 armeenia, 3 ukraina pühapäevakoolidest Maardus, Tapal ja Sillamäel, samuti ka 4 osavõtjat vene pühapäevakoolidest Tallinnas, Viljandis ja Narvas).

Seminari pühapäevakoolide õpetajatele viis läbi kogenud lastepsühholoog Natalja Beljajeva. Lektor rääkis vanematega hea kontakti kujundamise tähtsusest ning õpetajate ja lastevanemate koostöö organiseerimisest. Seminaris osalejaid teavitati õpetajate ja lastevanemate efektiivse koostöö tingimustest ja põhilistest töömeetoditest lastevanematega. Neile räägiti põhjustest, mis segavad lastevanematega kontakti loomist ja tekitavad vanematega koostöös tõrkeid. Seminaril oli detailideni lahti võetud kaasaegsete lastevanemate erisused ning võimalused kuidas leida lähenemine igaühele. Õpetajatele räägiti meetoditest, kuidas hoida oma ressursse. Kohapeal oli võimalus osta psühholoog Natalja Beljajeva raamat „Harmoonia perekonnas, või Lastevanematele lastest“.

Aserbaidžaani, armeenia, ingeri ja vene pühapäevakoolide õpetajad Sanam Alijeva, Džanna Šahbazjan, Maire Petrova ja Sažida Jalak rääkisid oma tööst rahvusvähemuste pühapäevakoolide õpilaste vanematega.

Pühapäevakoolide õpetajate kohtumine toimus sõbralikus õhkkonnas koos lõunasöögiga hotelli restoranis Seasons, kus oli võimalik seminari teemal vahetada muljeid ja rääkida koostööplaanidest tulevikus.