Järjekordsed rahvusvähemuste kultuuri päevad Tallinna eesti õppekeelega koolides hõlmasid üle kuuesaja õpilase
30.12.2019

Vene kultuuri päevad, kus vene keele ja muusika tunnid olid ühendatud kitarrist Aleksandr Peljovini ja akordionist Olga Ramirezi kontserdiga, toimusid kolmes eesti õppekeelega koolis: Tallinna Inglise Kolledžis (1. oktoobril 2019.a., 150 õpilast), Kostivere Koolis (17. oktoobril 2019.a., 70 õpilast) ja Tallinna Prantsuse Lütseumis (29. novembril 2019.a, 150 õpilast). Eesti õpilased võtsid kutsutud artiste väga soojalt vastu. Artistid esitasid vene rahvalaule ja romansse, samuti ka maailmakuulsaid hitte ja populaarseid meloodiaid. Kontsertide organiseerimise ja läbiviimise töös osalesid aktiivselt Tallinna Vene Kultuuri Pühapäevakool ja kõigi kolme eesti õppekeelega kooli õpetajad. Üritus Tallinna Inglise Kolledžis toimus rahvusvahelisel muusikapäeval, ettekantavaid muusikapalu teadustasid kolledži õpilased vene keeles. Kostivere Kooli õpilastele toimus kontsert kohaliku mõisa saalis. Ettekantavaid muusikapalu teadustas kooli direktor, kes rääkis lastele ka iga tuntud laulu või romansi loomise ajalugu. Tallinna Prantsuse Lütseumis esitati uus programm, kus kogu kontsert oli pühendatud vene romansile. Enne seda toimusid õppetunnid, kus vene keele õpetajad rääkisid õpilastele romansi ajaloost. Peale kõikide ürituste lõppu saadi väga hea tagasiside.

30. septembril 2019.a. toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis Kaukaasia rahvaste kultuuri päev (150 õpilast). Armeenia helilooja Andranik Kecheki kontsertprogrammis esinesid armeenia ja kabardiini pühapäevakoolide õpilased muusika- ja tantsunumbritega. Margarita Voskanjan demonstreeris eesti õpilastele kuidas kõlavad Kaukaasia rahvaste muusikainstrumendid. Laulja Erkki Otsman esitas laule armeenia keeles.

31. oktoobril 2019.a. organiseeriti Tallinna Kesklinna Põhikoolis armeenia kultuuri päev (120 õpilast). Uue suure kontsertprogrammi valmistas ette Andranik Kechek. Kontserdil olid traditsioonilisteks esinejateks Margarita Voskanjan rahvuslikel pillidel, samuti ka armeenia pühapäevakooli õpilased. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetaja, muusikaõpetaja Julia Aare esitas laule armeenia keeles. Kontsertprogrammi kaunistas kooli saalis välja pandud Tallinnas elava armeenia kunstniku Aragats Kalatšjani maalide näitus.

Kõik üritused organiseeris Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.