Õppeseminarid pühapäevakoolide õpetajatele korraldati sellel aastal Kadrioru kunstimuuseumis
05.12.2015

Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing korraldas Kadrioru kunstimuuseumis kaks õppeseminari.

10. mail 2015.a. toimus seminar „Rahvuskultuuri ja ajaloo õpetamine läbi kunsti“. Pühapäevakoolide õpetajatele tegi ettekande Kadrioru kunstimuuseumi direktor Aleksandra Murre. Tema rääkis kokkutulnutele kuidas teha rahvuskultuuri ja ajaloo õpetamine rohkem huvitavamaks kasutades selleks erinevate kunstnike pilte. Üritusest võtsid osa aserbaidžaani, valgevene, gruusia, ingeri, tatari, kahe armeenia ja kuue vene pühapäevakooli õpetajad Tallinnast, Loksalt, Viljandist, Narvast ja Haapsalust.

8. novembril 2015.a toimus samuti Kadrioru kunstimuuseumi saalides teine õppeseminar „Kuidas õpetada lastele kunsti mõistmist? Kunsti ning visuaalkultuuri tõlgendamine“. Seekord rääkisid muuseumi direktor Aleksandra Murre ja muuseumi pedagoogid erinevatest metoodikatest, mida nad kasutavad oma töös lastega nende huvi suunamiseks kunstile ja kultuurile. „Kuidas selgitada kujutist pildil, et see oleks huvitav ja arusaadav eri vanuses lastele?“ – sellele küsimusele pöörati seminaril palju tähelepanu. Pühapäevakoolide õpetajad puutuvad praktikas tihti kokku taoliste küsimustega rääkides lastele oma rahvuskultuurist. Seminarist võtsid osa aserbaidžaani, valgevene, gruusia, ingeri, kahe armeenia ja kuue vene pühapäevakooli õpetajad Tallinnast, Loksalt, Viljandist, Narvast ja Haapsalust.

Mõlemad seminarid lõpetati piduliku lõunaga Kadrioru lossi kohvikus, kus pühapäevakoolide õpetajad said üksteisega mitteformaalselt suhelda vabas õhkkonnas. Viimase seminari programmi kaunistas klassikalise muusika kontsert.