Eesti õppekeelega koolides jätkuvad rahvusvähemuste kultuuri päevad
29.12.2016

Vene kultuuri päevad olid vene keele tundide ja muusika integreeritud vormis. Eestis ainukese professionaalse balalaikamängija Ilja Lunini ja kitarrist Aleksandr Peljovini kontserdid toimusid kolmes eesti õppekeelega gümnaasiumis: Tallinna 21. Koolis (17. novembril 2016.a., 80 õpilast), Tallinna Westholmi Gümnaasiumis (1. detsembril 2016.a., 150 õpilast) ja Tallinna Saksa Gümnaasiumis (7. detsembril 2016.a., 150 õpilast). Kutsutud artistide virtuooslikus esituses kõlasid eesti õpilastele vene rahvalaulud ja romansid, samuti ka maailma hitid ja populaarsed meloodiad. Ürituse lõpus saadi väga hea tagasiside eesti koolide õpetajatelt. Kutsuti läbi viima samasuguseid üritusi veel kaheksas eesti õppekeelega koolis, nende hulgas – Tartu Katoliku Hariduskeskus, Tallinna Nõmme Põhikool, Tallinna Inglise Kolledž jt.

18. novembril ja 2. detsembril 2016.a. toimusid armeenia kultuuri päevad Tallinna Ühisgümnaasiumis (150 õpilast) ja Tallinna Reaalkoolis (60 õpilast). Armeenia helilooja ja muusiku Andranik Kecheki korraldatud suures kontsertprogrammis esinesid traditsiooniliselt Margarita Voskanjan rahvapillidel, laulja Erkki Otsman populaarsete lauludega eesti ja armeenia keeles, samuti ka armeenia pühapäevakooli õpilased. Kontsertprogrammi täiendas armeenia kunstnike tööde esitlus. 9. detsembril 2016.a. toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis Kaukaasia rahvaste kultuuri päev (100 õpilast). Andranik Kecheki korraldatud kontsertprogrammis esinesid rahvamuusika ansambli „Atlas“ esindajad, kes demonstreerisid armeenia ja gruusia rahvapillide kõla, eesti laulja Toomas Kuter rääkis Gruusia pealinnast Tbilisist, kust ta hiljuti naases. Eesti õpilastele esitleti gruusia kunstnike pilte. Armeenia pühapäevakooli õpilased esitasid mõned klaveripalad.

Kõik üritused organiseeris Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.

Fotod: Tallinna Ühisgümnaasium ja Elis Grete Eist.