Järjekordsed rahvusvähemuste kultuuripäevad Tallinna eesti õppekeelega koolides tõid kokku 700 õpilast
25.12.2018

Vene kultuuri päevad vene keele ja muusika integreeritud tundidena koos kitarrist Aleksandr Peljovini ja akordionist Olga Ramirezi kontsertidega toimusid kolmes eesti õppekeelega koolis: Tallinna 21. koolis (13. novembril 2018, 120 õpilast), Tallinna Ühisgümnaasiumis (29. novembril 2018, 180 õpilast) ja Tallinna Südalinna koolis (3. detsembril 2018, 120 õpilast). Eesti õpilased võtsid soojalt vastu muusikud, kes esitasid vene rahvalaule ja romansse, samuti ülemaailmseid menulugusid ja populaarseid meloodiaid. Kontsertide korraldamisest võttis aktiivselt osa Tallinna Vene Kultuuri Pühapäevakool ning kõigi kolme eesti õppekeelega kooli õpetajad. Eriti sisukas oli kava Tallinna Ühisgümnaasiumis, kus lisaks kontserdile demonstreerisid eestlastest koolinoored oma vene keele oskust. Nad laulsid vene laule ja lugesid luuletusi. Kõik üritused pälvisid elava tagasiside.

22. novembril 2018 toimus Tallinna Inglise Kolledžis Kaukaasia rahvaste kultuuri päev (150 õpilast). Armeenia helilooja Andranik Kecheki kontserdiprogrammis esinesid muusika- ja tantsunumbritega armeenia ja kabardiini pühapäevakooli õpilased. Margarita Voskanjan demonstreeris eesti koolinoortele, kuidas kõlavad Kaukaasia rahvaste muusikainstrumendid. Laulja Erkki Otsman esitas armeeniakeelseid laule.

6. detsembril 2018 korraldati armeenia kultuuri päev Tallinna Audentese Erakoolis (120 õpilast). Andranik Kecheki koostatud suure kontserdikava traditsioonilised esinejad olid Margarita Voskanjan rahvapillidega, laulja Erkki Otsman, kes laulis populaarseid laule eesti ja armeenia keeles, samuti armeenia pühapäevakooli õpilased. Kooli aulas ehtis kontserdiprogrammi Tallinnas elava armeenlastest kunstniku Aragats Kalatšjani maalide näitus.

Kõik need üritused korraldas Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.