Uudised

Kümnes suvelaager kogus kokku rekordarvu pühapäevakoole
14.12.2020

Rahvusvähemuste pühapäevakoolide laste kümnes suvelaager korraldati, nagu eelmisel aastalgi, Piusa jõe kaldal asuvas puhkekeskuses. Suvelaagri üritused toimusid terve nädala jooksul (12.-18. juulil 2020.a.).

Kokku osalesid laagris kümne pühapäevakooli esindajad: aserbaidžaani, armeenia, gruusia, ingeri, tatari, kahest ukraina ja kolmest vene pühapäevakoolist Tallinnas, Viljandis ja Narvas (24 inimest). Suvelaagri muusikaprogrammi organiseeris armeenlasest professionaalne muusik ja helilooja Andranik Kechek.

Suvelaagri ettevalmistamisest ja läbiviimisest võtsid eriti aktiivselt osa õpetajad ja koolijuhid viiest pühapäevakoolist: aserbaidžaani, gruusia, tatari ja kahe vene pühapäevakooli õpetajad Tallinnast ja Viljandist. Gruusia pühapäevakooli juht Ketevan Palelašvili viis läbi gruusia pelmeenide – hinkalite valmistamise töötoa ja gruusia kultuuri õhtu, aserbaidžaani pühapäevakooli juht Sanam Aliyeva õpetas kõikidele suvelaagrist osavõtjatele pahlava valmistamist, tatari pühapäevakooli juht Liya Mahmutova ja vene pühapäevakooli juht Viljandist Sažida Jalak viisid koos läbi tatari maiustuste – tšak-tšaki valmistamise töötoa. Kulinaaria teemat puudutati ka rahvusköökide õhtu läbiviimisel, kus kõikide pühapäevakoolide esindajad võisid rääkida oma rahvusköögist ja pakkusid võimalust suvelaagri kõikidele osavõtjatele degusteerida varem valmistatud toite.

Eesti õppekeelega kooli vene keele õpetaja ja Tallinna Vene Kultuuri Pühapäevakooli lektor Valeria Šipilova korraldas suvelaagri vahetuse jooksul seeria kõige erinevamaid mänge äraarvamismängudest kuni sportlike ja meelelahutuslike mängudeni. Praktiliselt iga päev mängisid lapsed nelja tunni jooksul erinevaid aktiivseid mänge. Ekskursioonidele oli suvelaagri programmis kavandatud eraldi päev. Ekskursioonide ajal tutvusid pühapäevakoolide õpilased Setumaa kultuuri ja traditsioonidega, osavõtjad käisid Piusa koobastes, Vastseliina linnuses, Hinni kanjonis ja ronisid Rõuge vaatetorni „Pesapuu", et nautida looduse imelisi vaateid. Sealsamas Rõuges ootas pühapäevakoolide õpilasi piknik. Oma loomingulisi võimeid said suvelaagrist osavõtjad lapsed ja ka täiskasvanud näidata traditsioonilisel talentide õhtul.

Suvelaagri Piusa Ürgoru Puhkekeskuses korraldas Eesti Rahvusvähemuste Pühapäevakoolide Õpetajate Ühing koostöös erinevate rahvuskogukondade pühapäevakoolidega. Tänu EV Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele oli osavõtt suvelaagrist kõigile tasuta.09.12.2023 - Eesti koolides jätkuvad rahvusvähemuste kultuuripäevad
09.12.2023 - Õppeseminar „Interaktiivsete harjutuste loomine efektiivseks keeleõppeks“

29.11.2022 - Õppeseminar „Vahendid interaktiivsete töölehtede loomiseks keeleõppes“
29.11.2022 - Eesti koolides jätkuvad rahvusvähemuste üritused
27.11.2021 - Eesti õppekeelega koolide õpilased tutvusid rahvuskultuuride rikkusega
27.11.2021 - Õppeseminar „Kultuuridevaheline kommunikatsioon. IKT praktilised vahendid emakeele tunnis“
27.11.2021 - Pühapäevakoolide laste suvelaagris viidi läbi rahvusköökide toiduvalmistamise meistriklassid
24.12.2020 - Koroonaviirus ei takistanud rahvusvähemuste kultuuri päevade läbiviimist
24.12.2020 - Õppeseminar „Pühapäevakoolide õpilaste õpihuvi hoidmine ja arendamine“
14.12.2020 - Kümnes suvelaager kogus kokku rekordarvu pühapäevakoole
 
KONTAKT: ljagu.roman@gmail.com