Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakool NADIJA

Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakool  NADIJA  (Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsiooni juures Eestis)

Asutamise aasta: 2008.a.

Õppekeel:
ukraina, eesti, vene

Pühapäevakooli omanik:
MTÜ Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis

Kultuuriseltsi esimees: Volodymyr Palamar

Pühapäevakooli juht:
Ksenija Mamutova

Aadress: Nafta t. 6 - 2  10152 Tallinn, Eesti Vabariik

Tel.:

Mob. tel.:
372) 5566 2410

Faks:

E- post:
uoae@hot.ee

Pühapäevakooli tegevuse eesmärk on õpetada Eestis elavatele ukraina lastele ukraina keelt, kultuuri ja ajalugu ning säilitada nende kui ukrainlaste identiteeti. Õpilased vanuses 4 – 18 aastat õpivad pühapäevakoolis ukraina keelt, Ukraina ajalugu, omandavad teadmisi Ukraina kui riigi kohta ning tegelevad ukraina muusika, rahvatantsude ja folklooriga. Pühapäevakool kasutab oma õppetöös metoodikat ja programme, mis on välja töötatud Ukraina Dragomanovi-nimelises Pedagoogikaülikoolis ja Kiievi Ševtšenko-nimelises Rahvusülikoolis ning Ukraina Noorsooliidus. Kooli pedagoogid on saanud väljaõppe kursustel, mida on korraldanud Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ning Rahvastikuministri Büroo. Pühapäevakool on ametlikult registreeritud ja sel on riiklik luba pedagoogilise tegevuse arendamiseks. Õpilastel on võimalik külastada oma etnilist kodumaad õppeprogrammide raames ning puhata suvelaagrites, mida korraldatakse Ukraina eri paigus. Lisaks sellele saavad nad ka osaleda rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel. Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioonil Eestis, mille juures tegutseb Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakool NADIJA, on oma kvoodid oma õpilaste tasuta õppimiseks Ukraina kõrgkoolides. Pühapäevakoolis õppimise kestus on 1 – 12 aastat ning see on tasuta. Kooli lõpetajad saavad lõpusertifikaadid, mida tunnustab Ukraina saatkond Eestis. Ukraina Kaasmaalaste Pühapäevakooli NADIJA tegevust toetab Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium.

Õppejõud:

Ukraina keel - Julia Grištšenko